Aktivní dovolená

 

Památky, Hory, Sportovní aktivity

 

Černá Hora nabízí nejen relaxaci u moře, ale také spoustu zajímavých výletů.

Při návštěvě boky Kotorské si můžete vyjít na pevnost nad Kotorem a představit si doby dávno minulé, kdy místních v úzkých uličkách utíkali piráti. Celé město na Vás dýchá středověkou atmosférou. Asi i proto je zařazeno do památek UNESCO.   

Aktivity

 

Nemusíte jen ležet na pláži

 

Dovolená v Černé Hoře, nemusí být strávená jen na pláži, byť sebekrásnější. I tady najdete bohatou nabídku aktivit pro prožití aktivnější dovolené.

Můžete se ponořit pod hladinu a obdivovat podmořský život jaderského moře - třeba ve škole potápění v letovisku Ulcinj, nebo vyzkoušet Kitesurfng.

Od moře si můžete odskočit třeba do hor. Můžete sjet na raftu vyhlášenou divokou řeku Tara, nebo podniknout trek na vrcholek některé z pobřežních hor (Rumija nebo Lysinj) a pokochat se překrásný rozhledy.

Lovčen

 

Místo které "MUSÍ" navštívit každý černohorec

 

Pro Černohorce je Lovćen posvátným pohořím, symbolem národní identity a státnosti. Autem je možno dojet po příjezdové silnici z Cetinje až k parkovišti pod schodištěm, odkud se musí pokračovat pouze pěšky po 462 schodech tunelem, dlouhým 80 m.

Černá Hora - Lovčen Černá Hora - Lovčen

Národní park, který zaujímá prostor mezi bokou Kotorskou a Cetinjským poljem s nejvyšší horou Štirovnik (1749 m) a  neméně významným Jezerským vrchem (1657 m.). Na Jezerským vrchu se nachází mauzoleum Petra II. Petroviće Njegoše a je zde překrásný výhled nejen na pohoří, ale i na černomořské pobřeží.

 

Více informací zde...

Sedlo Sutorman - hora Vrsuta

 

Snadno dostupná vyhlídka na Barskou rivieru

 

Sutorman - Vrsuta - vrchol

Chcete si prohlédnout téměř celé pobřeží černé hory z výšky? Vyjeďte autem na sedlo Sutorman a z něj vystupte (1 -2 hod) na vrchol Vrsura odkud je překrásný výhled na pobřeží i do vnitrozemí na Scadarské jezero.

 

Více informací zde...

Cetinje

 

Město ležící na úpatí pohoří Lovćen, v kotlině Lovćenski dolac (700 m n.m.). Do r. 1918 bylo hlavním městem samostatného černohorského království, nyní duchovním a kulturním centrem Černé Hory..

Černá Hora - Cetinje

Černá Hora - Cetinje

Více informací zde...